Psychoterapia par – co to jest?

Celem terapii par jest odbudowanie lub zbudowanie od podstaw satysfakcjonującej, zdrowej bezpiecznej relacji między partnerami. Polega ona na dążeniu do lepszego wzajemnego zrozumienia. Na wspólnych spotkaniach, staramy się przełamać bariery komunikacyjne i emocjonalne między partnerami, rozpoznać problemy w związku i usunąć ich źródło.

Terapia par, umożliwia partnerom konstruktywne rozwiązanie problemów i poprawę jakości wzajemnych relacji. Wbrew ogólnemu przekonaniu, terapia par nie jest dedykowana jedynie związkom które przeżywają kryzys. Terapia par polecana jest wszystkim parom chcącym nauczyć się słuchać partnera i mówić tak, by być zrozumianym. Dzięki temu poprawić wzajemne relacje i znacząco podnieść poziom satysfakcji w związku.

Terapia małżeńska stacjonarnie lub online

Każde małżeństwo, nawet pozornie szczęśliwe i udane, może przechodzić okresowe trudności. Nie każda kłótnia czy nieporozumienie prowadzi od razu do kryzysu.  Spięcia czy sprzeczki w małżeństwie są zjawiskiem całkowicie naturalnym i nie muszą od razu oznaczać, że w związku dzieje się coś złego. Z drugiej strony, nie tylko zdarzenia podważające podstawę związku, takie jak na przykład zdrada ale nawet długotrwałe poczucie braku wzajemnego zrozumienia mogą bardzo zaważyć na relacji. W przypadku gdy dwie osoby będące w związku, nie potrafią się ze sobą porozumieć, a podejmowane próby przedyskutowania problemów nie prowadzą do poprawy sytuacji, warto zainteresować się profesjonalną terapią dla par. Podczas spotkań z terapeutą para dowie się, w jaki sposób poprawić wzajemną relację. Rozwinięcie wrażliwości na racje drugiej osoby, a także lepsze poznanie samych siebie to solidna podstawa do zbudowania zdrowej relacji opartej na zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu. Usługi terapii małżeńskiej świadczę stacjonarnie w Białymstoku lub online w całej polsce. Każda terapia małżeńska przebiega według indywidualnie opracowanego planu i jest zróżnicowana pod względem długości jej trwania oraz  liczby spotkań, które są określane podczas pierwszych konsultacji.

Terapia dla par w gabinecie w Białymstoku lub zdalnie

Jeszcze kilka lat temu trudno było mówić o popularności terapii par czy terapii małżeństw. Obecnie jednak, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z możliwości poprawy, czy wręcz naprawy swoich relacji w związku właśnie dzięki psychoterapii par lub małżeństw. W ciągu ostatniej dekady świadomość dotycząca korzyści wynikających ze spotkań z terapeutą par znacząco wzrosła.  Dla małżeństw przechodzących kryzys, kiedy coraz częściej pojawia się myśl o rozstaniu, terapia często okazuje się ostatnim sposobem na dojście do porozumienia między partnerami. Przemoc fizyczna i psychiczna, zachowania destrukcyjne, utrata wzajemnego zaufania czy zdrada to jedne z wielu czynników, przez które ludzie decydują się na terapię par. Nikogo już nie dziwi szukanie pomocy w naprawieniu relacji u specjalisty. Osoby mające nadzieję na poprawę sytuacji i zdeterminowane do tego, aby zawalczyć o swój związek, bez oporu zgłaszają się na terapię par i to bardzo cieszy. Niewiele osób jednak myśli o tym, by rozważyć kwestię spotkań z psychoterapeutą wtedy gdy związek nie przeżywa żadnego kryzysu. Dzięki możliwościom, jakie zapewnia indywidualnie dopasowana terapia par, można nie tylko uratować swoje małżeństwo w sytuacji kryzysu ale przede wszystkim  poprawić satysfakcję ze wzajemnych relacji w związku. Wszyscy przecież znamy stare powiedzenie które brzmi “lepiej zapobiegać niż leczyć” i jest ono jak najbardziej trafne. Jeśli odpowiednio wcześnie zadbamy by nasze relacje w związku oparte były na szacunku, wsparciu i wzajemnym zrozumieniu nigdy nie będziemy musieli się podnosić po druzgocących kryzysach jak zdrada czy przemoc.

Serdecznie zapraszam do skorzystania z możliwości,  jakie oferuje prowadzona przeze mnie terapia par lub małżeństw.

Jeśli zależy Wam na satysfakcjonującym związku zapraszam do kontaktu.